Zpracujeme Vám nabídku!
Itálie

Florencie - Řím - Vatikán * * *

Florencie - Řím - Vatikán
1 2 3 4 5 6
Informace:

Kód nabídky: Janeta 7

Nezávazná poptávka

ITÁLIE

 

Florencie, Neapol, Ischia, Pompeje, Vesuv, Capri, Řím, Vatikán s pobytem na ostrově Ischia v hotelu s termálním bazénem


7 dní - duben/říjen (8.590,-)


Poznávací zájezd do nejkrásnějších měst Itálie, doprava autobusem s klimatizací a českým průvodcem. Ubytování v městě Fiuggi s polopenzí. Mnoho fakultativních prohlídek památek za poplatek. Svoz z více českých měst a pojištění CK proti úpadku v ceně.

Program:

1. den: Odjezd v ranních hodinách z Brna (svozy ze Slovenska) přes Velké Meziříčí, Jihlavu, Humpolec, Prahu, Beroun, Rokycany, Plzeň a Rozvadov do Německa, Rakouska a Itálie.

2. den: V nočních hodinách příjezd do FLORENCIE, starobylé metropole Toskánska. Pěší procházkou se dostaneme k jedné z největších křesťanských staveb světa - dómu Maria del Fiore, dále ke Campanile a Baptistériu, Gallerii Degli Uffizi, Vládní náměstí s palácem Vechio, světoznámou Michelangelovou sochou Davida a Mostu zlatníků. Noční procházka Florencií trvá cca 1,5 hodiny. Odjezd do oblasti Neapolského zálivu, odpoledne ubytování na ostrově ISCHIA.

Následuje okruh ostrovem Ischia italským autobusem. Uslyšíte o historii ostrova a uvidíte z nadhledu např. Aragonský hrad, městečka Ischia Porto a Ponte, zastavíte na krásné vyhlídce s posezením v Serrara Fontana (možnost občerstvení – červené nebo bílé víno, capucchino, brusceta nebo králík po Ischitánsku), čeká vás zastávka v lávovém městečku Sant‘ Angelo s prohlídkou centra a malebného přístavu (možnost nákupu směsi ostrovního koření). Následuje prohlídka kaktusové zahrady hotelu Mediterraneo a ochutnávka místních likérů a vín v restauraci ve Foriu. Navečer možnost koupání v moři nebo v termálních bazénech. Cena za tento výlet je 20 Eur/os.

3. den: Po snídani odjezd autobusem do přístavu, přejezd trajektem na pevninu. Poté odjezd k sopce VESUV (vstup 10 Eur/os.) a pěší výstup k samotnému jícnu vulkánu. Následuje návštěva POMPEJÍ (vstupné vč. sluchátek a průvodce 13 Eur/os.), prohlídka bývalého antického města, jež bylo zničeno a zasypáno v r. 79 při výbuchu sopky. Odjezd zpět na ostrov Ischia, možnost koupání v termálních bazénech a v moři, večeře, nocleh. Cena za tento výlet je 50 Eur/os. + vstupné.

4. den: Po snídani odjezd autobusem do přístavu. Jízda lodí na malebný ostrov CAPRI, jeden z nejkrásnějších a nejatraktivnějších v Tyrhenském moři. Následuje prohlídka ostrova minibusy a pěšky – přístavu, měst Capri a Anacapri, případně individuálně vily San Michel (7 Eur/ os.) a Monte Solara (10 Eur/os.) - nejvyššího vrcholu ostrova, z něhož je velkolepý výhled na celý ostrov, Neapolský záliv, Vesuv a okolní ostrovy. Dále je možná okružní plavba lodí kolem ostrova (15 Eur). Navečer odjezd lodí zpět na Ischii, návrat na hotel, možnost koupání v moři nebo v termálních bazénech, večeře, nocleh. Cena za tento výlet je 75 Eur/os. včetně lodičky kolem ostrova Capri.

5. den: Snídaně, dopoledne volný program, možnost návštěvy trhu, nebo koupání v termálních bazénech nebo moři. Odpoledne je možnost kombinace výletu PIZZA PARTY a ARAGONSKÝ HRAD za 28 Eur/os. (vstupné na hrad je 12 Eur). Nebo jen PIZZA PARTY za 16 Eur/os. Klienti ochutnají místní typickou pizzu a výborné ischitánské víno. Sami si pak můžete vytvořit pizzu dle vlastní fantazie.

6. den: Po snídani přejezd trajektem na pevninu do NEAPOLE, průjezd městem s výkladem a krátkou zastávkou na Santa Lucii. Poté odjezd do ŘÍMA, přeprava metrem do centra města, kde následuje půldenní prohlídka s průvodcem. Ve Vatikánu prohlídka Svatopetrského náměstí a křesťanského chrámu sv. Petra. Dále uvidíme Andělský hrad, Pantheon, náměstí Navone, fontánu di Trevi, Kapitol a památník Emanuela II., Forum Romanum, Koloseum, atd. Cena za program v Římě cca 16 Eur/os. včetně českého průvodce, sluchátek, vstupu do Vatikánu a lístků na metro. Večer odjezd do České republiky.

7. den: V dopoledních hodinách návrat do Prahy, odpoledne do Brna.

 

Cena zahrnuje: 4x ubytování v hotelu***/depandance s termálními bazény nedaleko moře a pláží na termálním ostrově Ischia, 4x polopenze, doprava autobusem (video, TV, bar), obousměrné trajektové lístky, služby CK a průvodce, zákonné pojištění CK

Fakultativní příplatky: jednolůžkový pokoj 1500,- /os., balkon nebo terasa 600,-/os., komplexní cestovní pojištění

Služby placené na místě pobytu: povinné: pobytová taxa cca 2 Eur/os./noc – platba na hotelu

Doporučené kapesné: výlety a vstupné (např. trajekt na ostrovy Capri a zpět, italské autobusy po ostrovech, okružní plavba lodí kolem Capri, vstup do Pompejí a na Vesuv, metro v Římě, italští průvodci, bezdrátová sluchátka v Pompejích a v Římě atd.) Pro absolvování kompletního programu zájezdu bude zapotřebí cca 180 Eur. Je na klientech zda budou chtít celý nebo jen část programu, nebo odpočívat u moře či v termálních bazénech.

Odjezdy: Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Vlašim (Střechov), Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Rozvadov, svozy za příplatek z Uherského Brodu, Uherského Hradiště

pdf
stáhnout jako PDF
Informace
Pro zákazníky, prodejce, agentury
Kontakty